atarionline.pl Moje materiały wideo z grami na Atari 8/16/32 bitowe. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthornowy80
    • CommentTime7 Feb 2021

Miałem okazję wydrukować kilka projektów w wysokiej rozdzielczości na swoje potrzeby. Przesyłam w załączniku kilka zdjęć wydruków, które po kilku próbach udało się wydrukować w nienagannej jakości:
    - osłona złącza kartridża dla Jaguara,
    - przełącznika RGB/VGA dla Falcona
    - złącze SIO
    - obudowa FujiNet
    Przymierzam się również do drukowania przednich paneli stacji dyskietek dla ST/STE (różne typy stacji) oraz podstawki z przednim panelem dla STE/Mega STE, dla najpopularniejszych modeli Gotheka. Postaram się dobrać kolor pod te projekty zbliżone do obudów Atari. Rezultatami postaram się podzielić w tym wątku :)
    • 2:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Feb 2021

Świetnie to wygląda, dzięki Paweł!
    • 3: CommentAuthornowy80
    • CommentTime13 Feb 2021 zmieniony

Dzięki Kaz. Dorzucam kilka nowych projektów, które zrealizowałem. Bardzo wciągające zajęcie :)
    - różne wersje podstawek z maskownicami pod Goteka (wersje z przyciskami lub pokrętłem) dla Atari STE/MEgaSTE/TT (kolorystycznie dobrane pod obudowy),
    - maskownica stacji dyskietek dla Atari STE/MegaSTE/TT,
    - Podstawka pod UltraSatan-a do montażu w złączu VME (MegaSTE), pasuje również do TT.
    • 4:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Feb 2021

Użyteczne! Czy planujesz zająć się jakąś sprzedażą, choćby krótkich serii?
    • 5: CommentAuthornowy80
    • CommentTime14 Feb 2021 zmieniony

Jeśli będą zainteresowani danym projektem, chętnie zrealizuje zamówienie. Mogę również każdy z projektów indywidualnie dopasować. Koszt wydruku LCD jest wyższy od druku FFF / FDM. Jednak druk jest dużo bardziej szczegółowy i precyzyjny. Można przy tym uzyskać dowolny kolor wydruku, mieszając żywice UV o tych samych parametrach. Szczegóły na nowy80@wp.eu, dla zainteresowanych.
    • 6: CommentAuthornowy80
    • CommentTime16 Feb 2021

Za kilkanaście minut premiera. Zapraszam do obejrzenia materiału dotyczącego emulatora zxEmu oraz 8bitowego Atari (Rapidus, Ultimate 1MB, VBXE). Materiał wideo zawiera rozgrywkę z gier: Rick Dangerous, Golden Axe, Tomahawk.
    Kilka spostrzeżeń i problemów:
    • Bardzo ładnie brzmi Pokey emulujący Yamahę (w materiale na przykładzie Golden Axe)
    • Zwolnienia grafiki występują w miejscach, gdzie nie radził sobie oryginalny ZX (dość wierna symulacja – widać to na przykładzie w Rick Dangerous)
    • Zdarzają się błędy grafiki (pojedyncze linie), nie wiem czym jest to spowodowane. Być może kwestia współpracy Rapidusa oraz U1MB (mam zamontowany radiator do chłodzenia na obu komponentach jak na poniższym zdjęciu) albo wina samego emulatora. Nie wiem czy ktoś spotkał się z takimi zjawiskami. Widać to szczególnie w 3D w Tomahawku (dlatego umieściłem ten tytuł w video). Nie ma natomiast takich problemów np. w Elite.
    • Udało mi się stworzyć w makeATR obraz 16MB z zxEmu oraz grami na tą platformę. Może się orientujecie, czy jest możliwość stworzenia większego ATR-a. Chętnie stworzyłbym obraz z dużą ilością oprogramowania na ZX.

Życzę dobrego odbioru. Wszelkie komentarze i informacje osób z większym doświadczeniem odnośnie zxEmu miele widziane :)
    • 7: CommentAuthornowy80
    • CommentTime17 Feb 2021 zmieniony

Dorzucam jeszcze artykuł z portalu RetroNaGazie poświęcony zxEmu oraz 8bitowemu Atari.
    ->link<-
    • 8: CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime17 Feb 2021 zmieniony

Sprawdziłem wczoraj jeszcze i ja nie mam tych artefaktów w Golden Axe. Tyle, że u mnie jest XE a nie XL.

A co do storydżu to ja mam to wszystko na Side2 (obecnie 3) i zdecydowanie polecam. Partycja może mieć co prawda 32MB ale można ich mieć całkiem dużo więc wiele się da upchnąć.
    • 9: CommentAuthornowy80
    • CommentTime17 Feb 2021

Dzięki za informacje. Spróbuje się pobawić z Side2/3. Jeśli to nie problem, daj znać której wersji SpartaDos X używasz przy zabawie z zxEmu. Pozdrawiam
    • 10: CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime17 Feb 2021

Obecnie mam 4.49c bodajże. Wersja ściągnięta od FJC ze sterownikiem do Side3.
    • 11: CommentAuthornowy80
    • CommentTime18 Feb 2021

Spróbuje z tą wersją, może uda się wyeliminować błędy w grafice poprzez skopiowanie Twoich ustawień systemowych. Pozdrawiam
    • 12: CommentAuthornowy80
    • CommentTime23 Feb 2021

Pochwalę się podkładką pod myszkę i ściągawką do jednego z moich ulubionych tytułów na Atari. Zrobiłem już o tym tytule kilka godzin materiału. Będę chciał też zrobić dla siebie arcade stick z tym motywem :)
    • 13: CommentAuthornowy80
    • CommentTime1 dzień temu

Budujemy "pancernego" arcade sticka. Projekt poświęcony Sidowi Meierowi oraz firmie MicroProse. Dla mnie najlepszemu wydawcy gier symulacyjnych i strategicznych lat 80tych i 90tych. Test Arcade Sticka zrobiłem na Amidze CD32 z TF330. Grafika została wykorzystana z podręcznika Silent Service, wersja Atari XE / XL. Zapraszam serdecznie, premiera za kilkanaście minut :)
    Polska wersja językowa:

Angielska wersja językowa:
    • 14: CommentAuthornowy80
    • CommentTime1 dzień temu zmieniony

Jeszcze zdjęcie jednej z najlepszych gier na Atari XE/XL.W tle inspirowana tym tytułem grafika z arcade stica.
    • 15: CommentAuthornowy80
    • CommentTime1 dzień temu

Jeszcze kilka zdjęć :)